księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZ



Teoretyczne minimum Co musisz wiedzieć, żeby zacząć zajmować się fizyką         Prószyński          38.00zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Książka, dzięki której poznasz smak prawdziwej fizyki.

„Teoretyczne minimum" to książka dla każdego, komu zdarzyło się żałować, że nie jest fizykiem, każdego, kto chciałby się przekonać i doświadczyć, w jaki sposób fizycy myślą i pracują. W przeciwieństwie do książek popularnonaukowych, które dają czytelnikowi przedsmak fizyki, „Teoretyczne minimum" Leonarda Susskinda uczy umiejętności niezbędnych, by naprawdę zająć się fizyką i móc o własnych siłach poszerzać wiedzę i poznawać bardziej skomplikowane tematy. Książka Susskinda to zestaw narzędzi, który umożliwia podjęcie tej wspaniałej intelektualnej wędrówki.

Wspaniałe i unikatowe źródło dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować prawdziwej fizyki, wykraczającej poza ramy popularyzacji. To najlepsza lektura, żeby zacząć, wiodąca czytelnika prostą drogą do kluczowych punktów i skrząca się perełkami głębokiej refleksji.
Sean Carroll, fizyk w California Institute of Technology, autor „Cząstki na końcu Wszechświata" oraz „Stąd do wieczności i z powrotem"

Leonard Susskind, profesor fizyki teoretycznej katedry im. Felixa Blocha w Stanford University, jeden z twórców teorii strun. Susskind jest członkiem Academy of Sciences oraz American Academy of Arts and Sciences, a także laureatem licznych nagród, w tym przyznawanej przez American Institute of Physics nagrody dla autorów najlepszych publikacji popularnonaukowych. Autor „Kosmicznego krajobrazu" i „Bitwy o czarne dziury".

George Hrabovsky, prezes Madison Area Science and Technology (MAST), organizacji non-profit, zajmującej się badaniami naukowymi i edukacją.

Zapraszamy na stronę internetową poświęconą serii „Teoretyczne minimum"

Spis treści:

Wykład 1. Natura fizyki klasycznej
Interludium 1. Przestrzenie, trygonometria i wektory
Wykład 2. Ruch
Interludium 2. Rachunek całkowy
Wykład 3. Dynamika
Interludium 3. Pochodne cząstkowe
Wykład 4. Układy zawierające więcej niz jedną czastkę
Wykład 5. Energia
Wykład 6. Zasada najmniejszego działania
Wykład 7. Symetrie i zasady zachowania
Wykład 8. Mechanika hamiltonowska i niezmienniczość na przesunięcie w czasie
Wykład 9. Przepływy w przestrzeni fazowej i twierdzenie Gibbsa-Liouville'a
Wykład 10. Nawiasy Poissona, moment pędu i symetrie
Wykład 11. Siły elektryczne i magnetyczne
Wykład 12. Siły centralne i orbity planet


Teoretyczne minimum Co musisz wiedzieć, żeby zacząć zajmować się fizyką

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.