księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZDlaczego współpracujemy         Copernicus Center Press          34.90zł   27.92zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Dlaczego ludzie potrafią przyjąć perspektywę wspólnego celu, a w jego realizacji, posługując się językiem, doskonale skoordynować swoje działania i to nie tylko w gronie najbliższych krewnych, ale nawet wśród obcych?
 
Odpowiadając na to pytanie Michael Tomasello sięga do najgłębszych korzeni ludzkiej natury. Amerykański badacz przygląda się współpracy zarówno z perspektywy ewolucyjnej - w jaki sposób dobór naturalny ukształtował u ludzi zdolność kooperacji, jak i rozwojowej - kiedy i jak dzieci zaczynają współpracować i respektować normy społeczne.
 
Jaka jest różnica pomiędzy współpracującymi ludźmi a innymi ssakami, czy nawet owadami? Autor uważa, że przekazywana i rozwijająca się z pokolenia na pokolenie wiedza naszego gatunku, zwana kulturą, czyni z nas osobniki unikalne, których współpraca nie dąży jedynie do przetrwania, lecz także do polepszenia dotychczasowego życia.
 
Książka zawiera również eseje komentujące teorię Tomasella autorstwa Carol Dweck, Joan Silk, Briana Skyrmsa oraz Elizabeth Spelke.

Spis treści:

Przedmowa. W poszukiwaniu istoty człowieczeństwa
 
Wprowadzenie
 
Część I. Dlaczego współpracujemy?
1. Urodzony (i wychowany), by pomagać
2. Od interakcji społecznych do społecznych instytucji
3. Tam, gdzie spotykają się biologia i kultura
 
Część II. Forum
Joan B. Silk
Carol S. Dweck
Brian Skyrms
Elizabeth Spelke


Dlaczego współpracujemy

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.