księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZE=mc2 Historia najsłynniejszego równania w dziejach świata         CIS          34.90zł   27.92zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

David Bodanis, urodzony w Chicago, obecnie wykłada historię nauki na oksfordzkim uniwersytecie. Autor jest więc specjalistą w swojej dziedzinie, co jednak wcale nie oznacza, że książka jest przeznaczona jedynie dla ludzi ściśle zainteresowanych fizyką.

W oryginalnym tytule nie na darmo pojawia się słowo "biography", moim zdaniem niekorzystnie zastąpione w polskim tłumaczeniu wyrazem "historia", które kojarzy się raczej z rozwlekłym i mało ciekawym wykładem naukowym.

Książka ma natomiast charakter opowieści o wszystkich ludziach, którzy przyczynili się do sformułowania słynnego równania. Co ciekawe, nie było to tylko i wyłącznie dzieło Einsteina.

Autor rozpoczyna opowieść w czasach tak odległych, jak epoka Faradaya czy nawet Galileusza. Postacie nie są wcale opisane w sposób encyklopedyczny, co sprawia, że książkę czyta się niemal jak powieść.

Spis treści:

Część I. Narodziny
1. Urząd patentowy w Bernie, rok 1905

Część II. Przodkowie E=mc2
2. E jak energia
3. =
4. m jak masa
5. c jeak celaritas
6. do kwadratu

Część III. Młodość
7. Einstein i jego równanie
8. Wnetrze atomu
9. Spacer po śniegu

Część IV. Dojrzałość
10. Kolej na Niemcy
11. Norwegia
12. Kolej na Stany Zjednoczone
13. 8:16 na Japonią

Część V. Do kresu czasu
14. Słoneczny ogień
15. Powstanie Ziemi
16. Bramin wznosi oczy ku niebu

Epilog. Co jeszcze zrobił Einstein?

Dodatek. Dalsze losy głównych postaci


E=mc2 Historia najsłynniejszego równania w dziejach świata

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.