księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZAplikacje 3D. Przewodnik po HTML5, WebGL i CSS3         HELION          59.00zł   14.75zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Twój przewodnik po grafice 3D w HTML!

Do niedawna wyświetlanie zaawansowanej grafiki 3D w przeglądarce internetowej wymagało zainstalowania dodatkowych wtyczek oraz poznawania nowych narzędzi. Dzięki HTML5 i WebGL te czasy powoli odchodzą w niepamięć! Teraz możesz wykorzystać niesamowite możliwości tego duetu, by zaskoczyć użytkowników atrakcyjnymi efektami 3D!

Ta wyjątkowa książka została w całości poświęcona właśnie zagadnieniom związanym z grafiką 3D w przeglądarce internetowej. Sięgnij po nią i przekonaj się, jak wykorzystać API WebGL do renderowania trójwymiarowej grafiki w czasie rzeczywistym. W kolejnych rozdziałach poznasz bibliotekę języka JavaScript Three.js, która w znaczący sposób ułatwia życie programisty.

Informacje zawarte w dalszych rozdziałach pozwolą Ci skorzystać z zaawansowanych efektów w CSS3 i tworzyć animacje trójwymiarowe. Zaznajomisz się też z detalami tworzenia aplikacji dla urządzeń mobilnych. Twoją uwagę z pewnością przykuje przegląd narzędzi do tworzenia trójwymiarowych modeli i animacji zarówno tych klasycznych, jak i tych online. Książka ta jest doskonałą lekturą dla wszystkich deweloperów chcących wzbogacić swój warsztat o elementy grafiki 3D.

Dzięki tej książce:
• zapoznasz się z podstawami teorii dla grafiki 3D
• poznasz API WebGL
• wykorzystasz bibliotekę Three.js w codziennej pracy
• odkryjesz narzędzia przydatne w codziennej pracy
• jeszcze bardziej uatrakcyjnisz Twoją stronę

Poznaj potencjał HTML5 w zakresie grafiki 3D!

Tony Parisi od samego początku wiedzie prym w dziedzinie rewolucyjnych rozwiązań pozwalających zagościć interaktywnym aplikacjom trójwymiarowym w internecie. Jego nowa książka zawiera dogłębne informacje na temat tych technologii oraz tworzenia najnowocześniejszych trójwymiarowych aplikacji naprawdę działających w aktualnie dostępnych przeglądarkach.

Spis treści:

CZĘŚĆ I. PODSTAWY (15)

1. Wprowadzenie (17)

2. Renderowanie grafiki trójwymiarowej na bieżąco przy użyciu biblioteki WebGL (31)

3. Three.js - mechanizm do programowania grafiki trójwymiarowej w JavaScripcie (53)

4. Grafika i renderowanie w Three.js (67)

5. Animacje trójwymiarowe (99)

6. Tworzenie zaawansowanych efektów na stronach przy użyciu CSS3 (131)

7. Kanwa dwuwymiarowa (157)

CZĘŚĆ II. TECHNIKI TWORZENIA APLIKACJI (175)

8. Proces powstawania treści trójwymiarowej (177)

9. Trójwymiarowe silniki i systemy szkieletowe (213)

10. Budowa prostej aplikacji trójwymiarowej (233)

11. Tworzenie trójwymiarowego środowiska (257)

12. Tworzenie aplikacji dla urządzeń przenośnych (301)

A. Źródła informacji (327)


Aplikacje 3D. Przewodnik po HTML5, WebGL i CSS3

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.