księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZBiblioteki Qt Zaawansowane programowanie przy użyciu C++         HELION          79.00zł   57.67zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl Odkryj tajemnice biblioteki Qt!

Qt to popularny zestaw bibliotek pozwalający na tworzenie atrakcyjnego interfejsu użytkownika dla różnych platform, w tym dla systemów: Windows, Mac OS X i Linux. Pierwsza wersja ukazała się w 1992 roku i od tego czasu jest intensywnie rozwijana. Za pomocą najnowszej wersji Qt można tworzyć aplikacje internetowe i mobilne. Zakres jej możliwości jest tak szeroki, że nawet doświadczeni programiści wykorzystują zaledwie ich ułamek. To może się zmienić dzięki tej książce!

W trakcie lektury odkryjesz funkcje i możliwości, z których istnienia nie zdawałeś sobie sprawy. Ponadto nauczysz się pisać wydajne programy wielowątkowe, korzystać z silnika WebKit oraz współpracować z biblioteką Phonon. Dowiesz się również, jak sprawnie przy użyciu Qt tworzyć sformatowane dokumenty, a następnie eksportować je do różnych formatów (między innymi PDF, HTML i SVG). W książce znajdziesz wiele przykładów kodu, który został przetestowany przy użyciu Qt 4.6 zarówno na platformie Windows, jak i MacOS X oraz Linux. Wstęp do książki został napisany przez samego współtwórcę Qt - Eirika ChambeEnga. Sięgnij po doskonałe źródło informacji dla programistów!

Dzięki tej książce:

Wykorzystaj zaawansowane funkcje Qt.

Spis treści:

Rozdział 1. Aplikacje hybrydowe desktopowo-internetowe (17)

Rozdział 2. Audio i wideo (63)

Rozdział 3. Modele tabel model-widok (97)

Rozdział 4. Modele drzew w architekturze model-widok (139)

Rozdział 5. Delegaty w architekturze model-widok (193)

Rozdział 6. Widoki w architekturze model-widok (215)

Rozdział 7. Wielowątkowość z wykorzystaniem przestrzeni nazw QtConcurrent (253)

Rozdział 8. Obsługa wielu wątków z wykorzystaniem klasy QThread (295)

Rozdział 9. Tworzenie edytorów tekstu sformatowanego (325)

Rozdział 10. Tworzenie sformatowanych dokumentów (367)

Rozdział 11. Tworzenie okien w architekturze grafika-widok (397)

Rozdział 12. Tworzenie scen w architekturze grafika-widok (417)

Rozdział 13. Frameworki obsługi animacji i maszyn stanów (475)

Epilog (497)


Biblioteki Qt Zaawansowane programowanie przy użyciu C++

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.