księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZ



Bitcoin Złoto XXI wieku         HELION          31.90zł   23.29zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Waluta nowych, lepszych czasów

Bitcoin to fenomen. Mówią o nim media, sprzeczają się o niego politycy, spekulanci upatrują w nim szansy na błyskawiczne wzbogacenie się. Czasem jakaś gazeta pochyli się nad technologicznym geniuszem bitcoina, jednak znacznie częściej wybierze temat o kradzieżach i wykorzystywaniu cyfrowej waluty do nabywania narkotyków lub broni.

Czym tak naprawdę jest bitcoin?

Nie każdy musi angażować się w społeczność bitcoina albo śledzić na bieżąco kursy jego wymiany na złotówki. Jednak każdy, kto nie chce przegapić prawdziwej rewolucji, powinien rozumieć, czym jest i w jaki sposób działa ta wirtualna waluta. Niniejsza książka to kompendium wiedzy o bitcoinie, które pomoże poznać i zrozumieć jego istotę osobom spoza branży finansowej czy branży nowoczesnych technologii.

Świat bitcoina to dla nas wciąż nowość, mimo że w niektórych krajach ten twór funkcjonuje już jako waluta. Tak jest np. w Niemczech, w krajach skandynawskich i na Cyprze, gdzie bitcoiny można wypłacić z bankomatu. W tym tkwi piękno bitcoina - nie jest on narzucany z góry, a jego zastosowanie to kwestia wolnego wyboru. Bitcoin to jednak nie tylko rewolucja w płatnościach - to mechanizm, który może kompletnie wywrócić naszą rzeczywistość i zmienić zasady gry. To złoto XXI wieku!

Spis treści:

Historia Bitcoina jak serial sensacyjny (13)

"Spektakularne" śledztwo "Newsweeka" (27)

Blockchain i bezpieczeństwo (33)

Zakładamy portfel (55)

Kopiemy bitcoiny (63)

Giełdy (69)

Legalizacja Bitcoina na świecie (83)

Bitcoin dla przedsiębiorców (89)

Przed Bitcoinem też handlowano w internecie (99)

E-gold (107)

Internet of Money (115)

Bitcoin średniowieczny (125)

Quo vadis, Bitcoinie? (129)

Postscriptum (133)

Wywiad z Seanem Sullivanem, ekspertem ds. bezpieczeństwa (137)

Bitcoin a polskie prawo: bitmoneta jako elektroniczny żeton (143)

Przeszkody w upowszechnieniu się Bitcoina (149)

Nieświadome kopanie (155)


Bitcoin Złoto XXI wieku

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.