księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZC++11 Nowy standard Ćwiczenia         HELION          21.90zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl Wypróbuj nowe możliwości C++.

C++ to jeden z najpopularniejszych języków programowania. Nie dzieje się tak bez powodu - jego duże możliwości, logiczna struktura oraz zwięzłość i przejrzystość kodu zdobywają serca zarówno amatorów, traktujących programowanie hobbystycznie, jak i profesjonalistów, tworzących zaawansowane aplikacje dla wielkich korporacji. C++ to język żywy i jako taki stale się rozwija.

Dowodem tego są kolejne aktualizacje standardu, w tym ostatnia, wprowadzona zaledwie kilka miesięcy temu. Choć w C++11 brak zmian o charakterze rewolucyjnym, proponowane ulepszenia mogą znacznie ułatwić codzienną pracę programistów. Niestety wielu z nas w ogóle z nich nie korzysta, ponieważ nie znamy potencjalnych korzyści, a często nawet nie mamy pojęcia o istnieniu niektórych nowości.

Czas to zmienić. Czas sięgnąć po książkę "C++11. Nowy standard. Ćwiczenia". W prosty sposób prezentuje ona najciekawsze i najbardziej przydatne możliwości z najnowszego standardu języka. Autor przedstawia niezbędne narzędzia programistyczne oraz sposoby ich używania, opisuje nowe słowa kluczowe i sytuacje, w których należy je stosować, wyjaśnia zmiany wprowadzone w systemie typów języka oraz podaje nowe metody inicjalizacji tablic i klas.

W książce została też poruszona tematyka krotek, bezpiecznych wskaźników, nowych rodzajów konstruktorów, dodatkowych opcji związanych z szablonami oraz funkcji i wyrażeń lambda. Wszystko to jest poparte krótkimi ćwiczeniami, dzięki którym utrwalisz wiedzę w praktyce.

Opanuj nowości w standardzie C++11. Praktycznie.

Rozdziały:
1. Narzędzia programistyczne (9)
2. Słowo kluczowe auto, czyli kompilator określa typ (13)
3. Słowo kluczowe decltype, czyli typ taki sam jak tamten (19)
4. Słowo kluczowe constexpr, czyli wyrażenia stałe (23)
5. Słowo kluczowe nullptr (31)
6. Lepsze typy wyliczeniowe enum class (35)
7. Inicjalizowanie tablic (39)
8. Inicjalizowanie klas na podobieństwo tablic (47)
9. Krotki (rekordy) (53)
10. Metody oznaczone default lub delete (61)
11. Bezpieczne wskaźniki unique_ptr i shared_ptr (69)
12. Kopiowanie i przenoszenie (79)
13. Pętla for( ... : ...) dla kolekcji danych (87)
14. Prostsze tworzenie obiektów (91)
15. Słowo kluczowe explicit i mocniejsza ochrona przed przypadkowymi konwersjami (95)
16. Operator sizeof() zna rozmiary elementów klasy (99)
17. Szablony ze zmienną liczbą argumentów (101)
18. Funkcje i wyrażenia lambda (113)


C++11 Nowy standard Ćwiczenia

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.