księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZABC OpenOffice.ux.pl         HELION          29.00zł   21.17zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Adam Jaronicki

ISBN: 978-83-246-0944-4

Ilość stron: 320

Data wydania: 08/2007

OpenOffice.org to najpopularniejszy i najbardziej rozbudowany pakiet aplikacji biurowych o otwartym dostępie do kodu źródłowego. W jego skład wchodzą między innymi: edytor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc i program Impress służący do tworzenia prezentacji.

Wszystkie te aplikacje dają podobne możliwości co ich komercyjne odpowiedniki autorstwa Microsoftu i składają się na pakiet programów, który zaspokoi potrzeby każdego użytkownika. OpenOffice dostępny jest w wersjach dla różnych systemów operacyjnych, dzięki czemu dokumenty utworzone na przykład w systemie Windows można wygodnie otwierać i modyfikować w Linuksie.

Książka "ABC OpenOffice" to przystępne wprowadzenie w świat najbardziej zaawansowanego bezpłatnego pakietu oprogramowania biurowego. Dzięki niej dowiesz się, jak zainstalować i skonfigurować OpenOffice´a, oraz poznasz sposoby pracy z najważniejszymi programami wchodzącymi w jego skład.

Nauczysz się sprawnie tworzyć i edytować dokumenty za pomocą edytora tekstu Writer, zarządzać danymi przy użyciu arkusza kalkulacyjnego Calc, projektować grafikę wektorową w programie Draw i przygotowywać atrakcyjne prezentacje w aplikacji Impress.

Rozdziały:

1. Zaczynamy (13)

2. Writer - poprawna edycja tekstu (23)

3. Writer - efektowny format i usprawnianie prac (63)

4. Calc - edycja i formatowanie danych w arkuszu kalkulacyjnym (131)

5. Calc - obliczenia, porządkowanie danych i wykresy (183)

6. Draw - projektowanie grafiki wektorowej (217)

7. Impress - atrakcyjne i dynamiczne prezentacje (247)

8. Math - wygodna edycja formuł (295)


ABC OpenOffice.ux.pl

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.