księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZAgile Development filozofia programowania zwinnego         HELION          69.00zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: James Shore, Shane Warden

ISBN: 978-83-246-1614-5

Ilość stron: 480

Data wydania: 07/2008

Programowanie zwinne (Agile Development) to obecnie jedna z najpopularniejszych metodologii zarządzania projektami programistycznymi. Metodyka Agile jest szczególnie użyteczna w małych zespołach programistycznych, w których z racji ułatwionej komunikacji nie ma potrzeby tworzenia rozbudowanej dokumentacji. Programowanie zwinne opiera się na iteracyjnej realizacji kolejnych etapów projektu. Kluczem do sukcesu w tej metodzie jest efektywna współpraca między członkami zespołu projektowego.

Książka „Agile Development. Filozofia programowania zwinnego“ to przewodnik po programowaniu ekstremalnym, oznaczanym zwykle skrótem XP, które jest jedną z technik wchodzących w skład tej metodyki. Czytając ją, dowiesz się, jak wdrażać metodologię Agile w firmie, na czym polega programowanie ekstremalne i jaką rolę w procesie pełnią poszczególni członkowie grupy projektowej.

Nauczysz się budować zespół i określać zakresy zadań osób biorących udział w pracach, planować harmogram udostępniania kolejnych wersji produktu oraz kierować procesem jego tworzenia. Poznasz metody testowania programu i usuwania z niego błędów, zasady pisania dokumentacji oraz reguły prowadzenia spotkań roboczych z klientami.

Rozdziały:

Część I: Zaczynamy

1. Dlaczego zwinne programowanie? (19)

2. Jak być zwinnym? (25)

3. Zrozumieć XP (29)

4. Wprowadzanie XP (61)

Część II: Stosowanie XP

5. Myślenie (91)

6. Współpraca (123)

7. Udostępnianie (183)

8. Planowanie (239)

9. Wytwarzanie (323)

Część III: Mistrzostwo w dziedzinie programowania zwinnego

10. Wartości i zasady (415)

11. Usprawnianie procesu (419)

12. Poleganie na ludziach (425)

13. Eliminowanie marnotrawstwa (431)

14. Zapewnianie wartości (439)

15. Dążenie do doskonałości technicznej (447)


Agile Development filozofia programowania zwinnego

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.