księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZAJAX i PHP praktyczny kurs         HELION          44.00zł   32.12zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Marcin Lis

ISBN: 978-83-246-1175-1

Ilość stron: 328

Data wydania: 05/2008

Ajax to nowoczesna, nieskomplikowana technologia obejmująca zespół narzędzi do tworzenia witryn internetowych. W jej skład wchodzą: HTML lub XHTML i CSS używane do formatowania; model DOM, pozwalający na uzyskanie dostępu do poszczególnych elementów witryny; obiekty typu XMLHttpRequest - do wymiany i aktualizacji danych; oraz JavaScript, dzięki któremu można połączyć to wszystko w jedną całość. Najważniejszą cechą technologii Ajax jest możliwość wymiany danych między stroną www a serwerem bez konieczności przeładowywania całej strony.

Książka „Ajax i PHP. Praktyczny kurs” zawiera informacje niezbędne do sprawnego posługiwania się współczesnymi narzędziami do tworzenia stron www. Każdy jej rozdział kończy się ćwiczeniami do samodzielnego wykonania, co pozwala szybko opanować cały materiał i od razu sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

Dzięki temu podręcznikowi poznasz procedury języka JavaScript, sposoby transmisji danych, nauczysz się wykorzystywać dynamiczne style CSS i generować dane XML przez PHP. W ten sposób, nie wychodząc z domu, ukończysz kurs tworzenia stron www z wykorzystaniem technologii Ajax i PHP.

Nie wychodząc z domu, ukończ szybki kurs tworzenia nowoczesnych stron www!

Rozdziały:

Rozdział 1. Podstawy (11)

Rozdział 2. Współpraca z przeglądarką (75)

Rozdział 3. AJAX i skrypty serwera (123)

Rozdział 4. AJAX i XML (179)

Rozdział 5. Serwer odpowiada kodem (221)

Rozdział 6. AJAX, PHP i bazy danych (235)

Rozdział 7. AJAX w praktycznych przykładach (287)


AJAX i PHP praktyczny kurs

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.