księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZApache zabezpieczenia aplikacji i serwerów WWW         HELION          69.00zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Ryan C. Barnett

ISBN: 978-83-246-0505-7

Ilość stron: 544

Data wydania: 02/2007

Internet to nie tylko niezmierzone źródło informacji. To także zagrożenie dla serwerów WWW, aplikacji internetowych i baz danych, które codziennie są atakowane przez komputerowych przestępców, korzystających z dziesiątek technik. Publikowane regularnie raporty o cyberprzestępczości są zatrważające.

Liczba ataków na serwery internetowe wzrasta corocznie średnio o 30%. Wśród atakowanych serwerów przeważają te, na których utrzymywane są witryny WWW i aplikacje. Według raportu firmy Symantec, "aplikacje WWW są popularnymi celami ataków z uwagi na ich rozpowszechnienie i fakt, że pozwalają włamywaczom na pominięcie tradycyjnych mechanizmów zabezpieczających, takich jak firewalle". W tym samym raporcie można również przeczytać, że prawie 50% luk w zabezpieczeniach serwerów wiąże się właśnie z aplikacjami WWW.

W książce "Apache. Zabezpieczenia aplikacji i serwerów WWW" znajdziesz informacje o tym, w jaki sposób uchronić przed atakami hakerów aplikacje i witryny WWW kontrolowane przez najpopularniejszy obecnie serwer WWW - Apache. Przeczytasz o tym, jak poprawnie zainstalować i skonfigurować Apache´a i w jaki sposób uruchomić w nim moduły zabezpieczeń. Poznasz techniki ataków hakerskich i dowiesz się, jak im zapobiegać. Znajdziesz sposoby testowania zabezpieczeń swojego serwera za pomocą odpowiednich narzędzi. Nauczysz się także wykrywać próby ataków i reagować na nie odpowiednio wcześnie.

Rozdziały:

Rozdział 1. Czynniki wpływające na obniżenie bezpieczeństwa sieci (29)

Rozdział 2. Raporty CIS dotyczące serwera Apache (41)

Rozdział 3. Instalacja serwera Apache (75)

Rozdział 4. Konfiguracja - plik httpd.conf (99)

Rozdział 5. Najważniejsze moduły zabezpieczeń (139)

Rozdział 6. Test konfiguracji - narzędzie CIS Apache Benchmark Scoring Tool (179)

Rozdział 7. Klasyfikacja zagrożeń sieciowych WASC (187)

Rozdział 8. Zabezpieczenie aplikacji sieciowej Buggy Bank (251)

Rozdział 9. Ochrona i przeciwdziałanie (285)

Rozdział 10. Otwarty serwer proxy jako system-pułapka (401)

Rozdział 11. Podsumowanie prezentowanych rozwiązań (471)

Dodatek A. Słownik WASC (485)

Dodatek B. Wykaz modułów Apache (495)

Dodatek C. Przykładowy plik httpd.conf (511)


Apache zabezpieczenia aplikacji i serwerów WWW

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.