księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZASP.NET 2.0 i Ajax wprowadzenie         HELION          69.00zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Jesse Liberty, Dan Hurwitz, Brian MacDonald

ISBN: 978-83-246-1510-0

Ilość stron: 488

Data wydania: 09/2008

ASP.NET jest technologią stworzoną przez firmę Microsoft, pozwalającą na tworzenie dynamicznych stron WWW. Dostarcza ona wielu kontrolek, które wspomagają programistę w codziennych działaniach i pozwalają na znaczące przyspieszenie prac nad projektowaną witryną. Wykorzystanie technologii AJAX ułatwia tworzenie stron dostarczających niezapomnianych wrażeń ich użytkownikom.

ASP.NET wraz z technologią AJAX w połączeniu z narzędziami programistycznymi firmy Microsoft stanowią wiodące rozwiązanie na rynku aplikacji internetowych, a wsparcie potentata z Redmond gwarantuje stały rozwój tej platformy.

„ASP.NET 2.0 i Ajax. Wprowadzenie” odkrywa tajniki wykorzystania technologii AJAX oraz ASP.NET. Dzięki tej książce dowiesz się, jak tworzyć interaktywne i wydajne aplikacje WWW z wykorzystaniem języka VisualBasic 2005. Jednocześnie nauczysz się zapewniać bezpieczeństwo w tworzonych aplikacjach i korzystać z poszczególnych kontrolek.

Autorzy książki pokażą Ci metody radzenia sobie z błędami, usterkami i wyjątkami występującymi w trakcie tworzenia i używania strony. Na koniec każdego rozdziału Jesse, Dan i Brian sprawdzą Twoją wiedzę w krótkim quizie - ale nie martw się, na końcu książki znajdziesz odpowiedzi na poszczególne pytania.

Rozdziały:

1. Pierwsze kroki (17)

2. Tworzenie aplikacji WWW (33)

3. Sprytne witryny WWW z technologią Ajax (79)

4. Zapisywanie i odczytywanie danych (109)

5. Weryfikacja poprawności danych (149)

6. Arkusze stylów, strony wzorcowe i nawigacja (177)

7. Stan i cykl życia strony (225)

8. Błędy, wyjątki i usterki (253)

9. Bezpieczeństwo i personalizacja (285)

10. Kompletna aplikacja (337)

A: Instalowanie aplikacji (393)

B: Kopiowanie witryny WWW (405)

C: Odpowiedzi na pytania. Rozwiązania ćwiczeń (417)


ASP.NET 2.0 i Ajax wprowadzenie

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.