księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZBezpieczny komputer w domu         HELION          37.00zł   27.01zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Sebastian Wilczewski, Maciej Wrzód

ISBN: 978-83-246-0681-8

Ilość stron: 328

Data wydania: 03/2007

Wszyscy użytkownicy internetu słyszeli już o zagrożeniach czyhających na ich komputery - ataki hakerskie, kradzież danych, przejmowanie numerów kart płatniczych, wirusy, programy szpiegujące, spam... Większość z nas podchodzi do tego z przymrużeniem oka, zakładając, że nas to nie spotka.

Tymczasem ofiarą ataku z sieci może paść każdy, często nawet o tym nie wiedząc. Na szczęście na rynku dostępne są narzędzia, których zastosowanie, w połączeniu z odpowiednimi procedurami, może uchronić nas przed niebezpieczeństwami wynikającymi z korzystania z sieci.

"Bezpieczny komputer w domu" to przewodnik dla wszystkich tych, którzy chcą zapewnić sobie komfort psychiczny przy korzystaniu z domowego komputera. Książka ta opisuje zarówno narzędzia, jak i czynności, jakie należy podjąć, by zabezpieczyć komputer przed atakami z sieci. Czytając ją, nauczysz się odpowiednio konfigurować system operacyjny, instalować zaporę sieciową i oprogramowanie antywirusowe oraz korzystać z bezpiecznych transakcji finansowych w sieci. Dowiesz się, czym są programy szpiegujące i jak się przed nimi bronić. Poznasz metody podnoszenia poziomu bezpieczeństwa przeglądarki internetowej i klienta poczty elektronicznej. Przeczytasz także o wykonywaniu kopii danych i przywracaniu systemu po awarii.

Rozdziały:

Rozdział 1. Wstęp (7)

Rozdział 2. Zagadnienia ogólne (11)

Rozdział 3. Bądź odpowiedzialnym administratorem domowego komputera (37)

Rozdział 4. Ochrona dzieci przed nielegalną i niepożądaną treścią i innymi zagrożeniami (79)

Rozdział 5. Pieniądze w internecie - jak nie dać się okraść (105)

Rozdział 6. Komputer a zdrowie (133)

Rozdział 7. "Łatanie dziur" w systemie operacyjnym i programach (145)

Rozdział 8. Internet Explorer - bezpieczne surfowanie po internecie (165)

Rozdział 9. Bezpieczna poczta (195)

Rozdział 10. Zabezpieczanie się przed wirusami (215)

Rozdział 11. Co to są programy szpiegujące (231)

Rozdział 12. Zapory sieciowe (firewall) (245)

Rozdział 13. Sieci P2P (259)

Rozdział 14. Nielegalne oprogramowanie (271)

Rozdział 15. Kopia zapasowa danych - zabezpieczenie danych przed utratą (287)

Rozdział 16. Jak naprawić system po awarii (305)


Bezpieczny komputer w domu

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.