księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZBóg chce, żebyś był obrzydliwie bogaty Jak i dlaczego każdy może się cieszyć bogactwem materialnym i duchowym         Onepress          34.00zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Paul Zane Pilzer

ISBN: 978-83-246-0787-7

Ilość stron: 360

Data wydania: 03/2007

Podobno stopa życiowa nieustannie rośnie… tylko dlaczego tego nie czujemy? Ile sił w nogach biegniemy w górę po ruchomych schodach zjeżdżających w dół. Wszystko na nic. Niewidzialna ręka co chwilę podkręca tempo zjeżdżania, a my przyspieszamy.

Kiedyś recepta na życiowy sukces była prosta: skończ studia, zostań specjalistą i pracuj w jednej firmie do końca życia. Obecnie jest to przepis na klęskę. Rozglądamy się dookoła i widzimy drogie samochody, luksusowe domy i ludzi, którzy mają dużo więcej niż my, choć wcale nie pracują ciężej. Skąd oni biorą pieniądze? Czyż nam nie należy się to samo?

Klasyczna ekonomia nie wyjaśnia rozdźwięku pomiędzy percepcją bogactwa i liczbami. Za to każe nam rywalizować o ograniczone zasoby. Ale czy jest sens uganiać się za piłką tylko dlatego, że jest jedna, podczas gdy przeciwników widać wokół wielu? O ileż lepiej byłoby stworzyć drugą piłkę.

Żyjemy przecież w czasach, w których kosztowne procesory wytwarzamy z... piasku, a drożejącą energię czerpiemy z wody, słońca i powietrza. Teoria obfitości zasobów wyjaśnia paradoksy, które dostrzegamy na co dzień, i tłumaczy, dlaczego nie sprawdziła się jeszcze żadna z tak wielu przepowiedni końca świata.

W tej książce Paul Zane Pilzer, doradca ekonomiczny dwóch prezydentów USA, odpowiada na pytania, które zapewne niejeden raz sobie zadawałeś:

Rozdziały:

1. Bóg chce, żebyś był bogaty (9)

2. Przymierze (25)

3. W poszukiwaniu Camelotu (39)

4. Alchemia ekonomii (91)

5. Co się dzieje z naszymi posadami (143)

6. Miejsce pracy XXI wieku (185)

7. Pieniądze (229)

8. Rząd (283)

9. Przywództwo (331)


Bóg chce, żebyś był obrzydliwie bogaty Jak i dlaczego każdy może się cieszyć bogactwem materialnym i duchowym

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.