księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZ100 sposobów na Perl         HELION          39.00zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Damian Conway, Curtis "Ovid" Poe

ISBN: 83-246-0634-3

Ilość stron: 320

Data wydania: 12/2006

Perl, od swojego zaistnienia na rynku, wyewoluował od prostego narzędzia do przetwarzania tekstów i budowania raportów do formy zaawansowanego języka programowania pozwalającego na tworzenie praktycznie każdej aplikacji działającej w sieci. Mimo dość zaawansowanego "wieku", nie traci nic na popularności. W sieci pojawiają się coraz nowsze wersje, a grono programistów korzystających z Perla stale rośnie.

Społeczność użytkowników tego języka skupiona wokół portalu CPAN udostępnia napisane przez siebie skrypty, wskutek czego z wieloma problemami programistycznymi można sobie poradzić, korzystając z gotowych rozwiązań lub sięgając do innych źródeł.

Dzięki książce "100 sposobów na Perl" odkryjesz mało znane i mniej typowe zastosowania tego języka. Czytając ją, dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać Perl do różnych zadań. Nauczysz się zwiększać efektywność swojej pracy, tworzyć elementy interaktywne i przetwarzać pliki tekstowe w nietypowy sposób.

Zapoznasz się z odczytywaniem danych z baz i arkuszy kalkulacyjnych, pracą z modułami oraz programowaniem obiektowym. Znajdziesz tu także informacje o testowaniu kodu, usuwaniu błędów i optymalizowaniu wydajności programów napisanych w Perlu.

Rozdziały:

Rozdział 1. Sposoby zwiększające produktywność (19)

Rozdział 2. Interakcja z użytkownikiem (49)

Rozdział 3. Obsługa danych (73)

Rozdział 4. Praca z modułami (95)

Rozdział 5. Sposoby na obiekty (133)

Rozdział 6. Wykrywanie i usuwanie błędów (157)

Rozdział 7. Triki dla twórców programów (179)

Rozdział 8. Poznaj swój kod (209)

Rozdział 9. Poszerz swoje zrozumienie Perla (247)


100 sposobów na Perl

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.