księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZAlgorytmy numeryczne w Delphi księga eksperta         HELION          69.00zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Bernard Baron, Artur Pasierbek, Marcin Maciążek

ISBN: 83-7361-951-8

Ilośc stron: 544

Data wydania: 12/2005

Zawiera CD

Twarda oprawa

Metody numeryczne są to sposoby rozwiązywania złożonych problemów matematycznych za pomocą narzędzi obliczeniowych udostępnianych przez popularne języki programowania. Jeden z najpopularniejszych języków - Pascal, będący podstawą języka ObjectPascal wykorzystywanego w Delphi, pozwala na bardzo łatwą implementację mechanizmów obliczeń numerycznych. Specyfika projektowania aplikacji w środowisku Delphi pozwala na utworzenie komponentów realizujących algorytmy numeryczne i stosowanie ich w wielu aplikacjach.

Książka "Algorytmy numeryczne w Delphi. Księga eksperta" przedstawia najczęściej wykorzystywane metody numeryczne wraz z przykładami ich implementacji w języku ObjectPascal. Każde zagadnienie jest omówione zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, co ułatwia jego zrozumienie i pozwala na modyfikacje zamieszczonych w książce kodów źródłowych.

Niemal każdy problem obliczeniowy można rozwiązać za pomocą metod numerycznych. Nie musisz więc wymyślać ponownie koła - wystarczy, że poznasz opisane w tej książce algorytmy.

Rozdziały:

Rozdział 1. Definicje typów, procedur, funkcji i klas dla zagadnień numerycznych (13)

Rozdział 2. Algebra macierzy i równania liniowe (27)

Rozdział 3. Praktyka badania funkcji (109)

Rozdział 4. Równania nieliniowe, zera wielomianów, wartości własne macierzy (251)

Rozdział 5. Układy zwyczajnych równań różniczkowych nieliniowych (309)

Rozdział 6. Układy równań różniczkowych liniowych o stałych współczynnikach (413)

Rozdział 7. Praktyka przekształceń Fouriera (449)

Rozdział 8. Praktyka przekształceń Laplace'a (487)


Algorytmy numeryczne w Delphi księga eksperta

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.