księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZBezpieczeństwo Microsoft Windows XP i Windows 2000 dla ekspertów         RM          98.00zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Ed Bott, Carl Siechert

ISBN: 83-7243-335-6

Ilość stron: 635

Data wydania: 2003

Zawiera CD

Twarda oprawa

Książka "Bezpieczeństwo Microsoft Windows XP i Windows 2000 dla ekspertów" zawiera omówienie licznych narzędzi i funkcji związanych z zabezpieczaniem systemów Windows XP Professional i Windows 2000 Professional. W pierwszej części, poświęconej sprawom podstawowym, autorzy przedstawiają typowe zagrożenia oraz narzędzia i techniki używane do zabezpieczania systemu.

Dowiadujemy się, jak zarządzać kontami i hasłami użytkowników, jak zabezpieczać komputery używane przez więcej niż jedną osobę, jak instalować i wykorzystywać certyfikaty cyfrowe oraz jak bronić się przed utratą danych. Następna grupa tematów obejmuje zagrożenia z zewnątrz, takie jak wirusy i konie trojańskie, wiadomości e-mail, spamy, ataki hakerów i naruszenia prywatności. Kolejna część poświęcona jest bezpieczeństwu sieciowemu, między innymi udostępnianiu połączenia z Internetem, sieciom bezprzewodowym oraz zdalnemu dostępowi.

Ostatnie rozdziały poświęcone są zagadnieniom najbardziej zaawansowanym - zabezpieczaniu portów i protokołów, szyfrowaniu plików i folderów, zarządzaniu bezpieczeństwem przy użyciu zasad grup i szablonów bezpieczeństwa oraz monitorowaniu zdarzeń związanych z bezpieczeństwem.

W sumie jest to doskonale zorganizowane i wyczerpujące kompendium wiedzy na temat bezpieczeństwa systemu, zawierające dodatkowo setki wygodnych rozwiązań, podpowiedzi, sposobów rozwiązywania problemów oraz metod obchodzenia różnych ograniczeń. A wszystko w zwięzłej i zrozumiałej postaci.

Na dołączonym CD-ROM-ie można znaleźć liczne narzędzia i dodatki Microsoftu oraz innych firm komputerowych, wszystkie omawiane w książce pliki i programy przykładowe napisane przez autorów, a także kompletny opis i łącza do oficjalnych zasobów online pakietu Microsoft Office.


Bezpieczeństwo Microsoft Windows XP i Windows 2000 dla ekspertów

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.