księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZBudżetowanie jako narzędzie rachunkowości zarządczej         Onepress          39.00zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Edyta Duda-Piechaczek

ISBN: 978-83-246-0473-9

Ilość stron: 208

Data wydania: 02/2007

Co daje dobre budżetowanie?
Prosta księgowość to za mało. Każda kluczowa decyzja w firmie ma złożone skutki finansowe. Organizacja, która nie zna swoich kosztów, wymyka się spod kontroli... aż w końcu zaskakuje ją dzień, kiedy kończą się środki na koncie.

Zarządzający, którzy są tego świadomi, chcą znać obecne i przyszłe koszty firmy. Oceniają, czy planowana inwestycja wygeneruje nadwyżkę gotówki, zysk księgowy i korzyści podatkowe. Potrzebują precyzyjnych budżetów i informacji zwrotnych o ich wykonaniu. Muszą być pewni, że działalność jest rentowna i że nagle nie skończą się fundusze. Krótko mówiąc, potrzebują rachunkowości zarządczej i dobrego budżetowania.

Rachunkowość zarządcza jest źródłem wiedzy o kosztach firmy, a budżetowanie to przekuwanie tej wiedzy w działanie. Z tej książki dowiesz się, jak stworzyć i wykonać dobry budżet. Poznasz metody kalkulacji kosztów. Znajdziesz tu opis całego procesu budżetowania oraz wiedzę przydatną każdemu, kto zajmuje się rachunkowością zarządczą:

Rozdziały:

1. Planowanie działalności przedsiębiorstwa (9)

2. Metodyka budżetowania (45)

3. Techniki budżetowania kapitałowego (79)

4. Rachunkowość zarządcza i jej rola w procesie kierowania przedsiębiorstwem (95)

5. Ewidencja kosztów (123)

6. Budżetowanie jako narzędzie zarządzania (139)

7. Przepływy pieniężne (147)

8. Charakterystyka badanej firmy w sektorze budżetowania (159)

9. Budżetowanie w ZPUH "ABC" (175)


Budżetowanie jako narzędzie rachunkowości zarządczej

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.