księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZDroga lidera Klasyczna nauka przywództwa         Onepress          44.00zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Autor: Warren Bennis

ISBN: 978-83-246-1611-4

Ilość stron: 320

Data wydania: 10/2008

Szkoła przywództwa

Tylko Warren Bennis mógł napisać tak inspirującą, urzekającą i mądrą książkę na temat przywództwa, która poruszałaby temat wystarczająco dogłębnie, a przy tym zawierała tak wiele odkrywczych i dobitnych tez.
Rosabeth Moss Kanter, profesor zarządzania w Harvard Business School

Klucz do przywództwa, drzwi do wielkiej kariery

Gdy urodził się Herakles, od samego początku było wiadomo, że jest stworzony, by zostać bohaterem. Takie postacie zdarzają się jednak przeważnie tylko w mitach. Życie jest bardziej przewrotne i zaskakujące. Czy ktokolwiek mógł przewidzieć, że Albert Einstein, dzieciak cierpiący na ADHD, zostanie geniuszem?

Czy komuś przyszłoby do głowy, że Abraham Lincoln, ubogi chłopak pochodzący z Kentucky, stanie u steru władzy nowego państwa? Tak właśnie jest z przywództwem. Co sprawia, że człowiek zyskuje powszechny szacunek, a inni chcą powierzyć mu odpowiedzialność za siebie?

Na wszystkie te pytania odpowiada Warren Bennis w książce, której w krótkim czasie udało się stać klasykiem w swojej dziedzinie. Ten praktyczny przewodnik dla liderów omawia zagadnienie kompleksowo i w najdrobniejszych szczegółach. Jest on drogowskazem, biblią i podręcznikiem strategii w jednym. Autorowi udało się stworzyć wyjątkową psychologiczną mapę wielkiego, charyzmatycznego przywódcy.

W drodze na szczyt:

Rozdziały:

Wprowadzenie do wydania drugiego poprawionego, 2003 (11)

 

Wprowadzenie do pierwszego wydania, 1989 (35)

 

 

1. Zarządzanie kontekstem (49)

 

 

2. Zrozumieć podstawy (89)

 

 

3. Poznać siebie samego (109)

 

 

4. Zrozumieć świat (131)

 

 

5. Działanie instynktowne (165)

 

 

6. Kształtowanie siebie: uderzać mocno, próbować wszystkiego (179)

 

 

7. Odnaleźć się w chaosie (213)

 

 

8. Pozyskać względy innych (229)

 

 

9. Organizacje: pomoc albo przeszkoda (251)

 

 

10. Kształtowanie przyszłości (277)

 


Droga lidera Klasyczna nauka przywództwa

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.