księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZE-wangeliści Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu         Onepress          39.90zł   28.33zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Na początku było słowo… słowo INTERNET

Genesis

Za rok zerowy Internetu można uznać rok 1989 naszej ery. W owym czasie, w marcu, Tim Berners-Lee oraz Robert Cailliau złożyli do CERN-u projekt stworzenia sieci dokumentów hipertekstowych, o nazwie World Wide Web. Sieć miała ułatwić pracę w CERN-ie. W grudniu 1990 roku ten sam Tim Berners-Lee stworzył podstawy języka HTML i pierwszą stronę internetową. Dwa lata później powstała pionierska graficzna przeglądarka WWW o nazwie Mosaic.

Polska dołączyła do krajów zainteresowanych internetem oficjalnie w 1991 roku, zaś już rok później dostęp do niego uzyskała pierwsza rodzima firma. Potem, niczym biblijne ewangelie, objawiać zaczęły się kolejne polskie portale, serwisy komunikacyjne i aukcyjne oraz sklepy internetowe, bez których nie wyobrażamy sobie krajobrazu internetu Anno Domini 2012.

Świadectwo

Gadu-Gadu, Merlin.pl, Allegro.pl, Wirtualna Polska, Onet.pl, Money.pl - te nazwy weszły już do naszego kodu kulturowego, a reprezentowane przez nie marki codziennie towarzyszą nam w pracy i czasie wolnym. Jak powstawały? Skąd pomysł? Kto je stworzył? Z jakimi trudnościami stykali się krajowi pionierzy internetu? Kim są ewangeliści e-biznesu, którzy w niego wierzą od ponad dwudziestu lat, a wiarę tę przekuli w czyn i pieniądze? Ta książka jest zbiorem piętnastu wywiadów przeprowadzonych ze świadkami powstawania i rozkwitu nowych mediów w naszym kraju.

Poznasz między innymi:

To bardzo ważna i pożyteczna książka. Zebrany w niej unikalny materiał stanowi nie tylko źródło historycznej wiedzy na temat tego, jak się rodził polski internet, ale dla wielu może stać się życiową i biznesową inspiracją. E-wangelistów polecam nie tylko adeptom sztuki wirtualnej, ale również szerszemu gronu czytelników funkcjonujących w wirtualnej rzeczywistości, która dziś tak silnie przeplata się ze światem realnym.

Rozdziały:

Jacek Kawalec: Przyszłość to coraz większy wpływ technologii na człowieka (9)

Arkadiusz Osiak: Nie jestem człowiekiem, który łatwo się poddaje (27)

Zbigniew Sykulski: Merlin powstał, bo spotykałem dobrych ludzi... (45)

Jan Łukasz Wejchert: Zamierzam zmieniać świat (55)

Artur Gortych: Nie chodzi o to, byśmy osiągnęli nasze najwyższe cele, lecz o to, aby były one naprawdę wysokie (69)

Krzysztof Golonka: Nie miałem w sobie duszy misjonarza internetu (80)

o2.pl: Było ich trzech, w każdym z nich inna krew... (90)

Arjan Bakker: Lubię słuchać mądrzejszych od siebie (109)

Piotr Ejdys: Lepszym nie wolno przeszkadzać (121)

Piotr Pokrzywa i Krzysztof Szalwa: Przyszłość to jeden wielki proces komunikowania się (138)

Marek Rusiecki: Do internetu ściągnął mnie kolega (155)

Marcin Woźniak: Moja pasja to tworzenie i rozwój (165)

Rafał Agnieszczak: Fotka jest synonimem wyjścia do dyskoteki (179)

Marcin Pery: Mam bogatą duszę (189)

Artur Zawadzki: Miłość mojego życia - internet (209)

Kalendarium wydarzeń internetowych (219)


E-wangeliści Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.