księgarnia informatyczna

Książka informatyczna wydawnictw: BTC Edition Exit Helion Help Microsoft Press Mikom Nakom PJWSTK Read Me Robomatic Skalmierski Tortech Translator WKŁ WNT WSISIZCyfrowe przetwarzanie sygnałów w telekomunikacji         Naukowe PWN          119.00zł   95.20zł Księgarnia informatyczna komputeks.pl

Świat gna radośnie do przodu, a wraz z nim ludzkie marzenia i oczekiwania. To, co wczoraj nie było możliwe, dzisiaj jest naszą codziennością, bez której nie wyobrażamy sobie funkcjonowania w cyberprzestrzeni. Coraz trudniej jest zrozumieć współczesne rozwiązania techniczne, ponieważ stają się one coraz bardziej skomplikowane, bardziej złożone.

Celem książki jest przystępne wyjaśnienie podstawowych metod przetwarzania sygnałów, które kryją się we współczesnych, skomplikowanych systemach telekomunikacyjnych (teleinformatycznych). W przystępny sposób przedstawiono podstawowe metody analizy i przetwarzania sygnałów cyfrowych, które stanowią serce nowoczesnej telekomunikacji.

Dokonano w niej unikalnego, karkołomnego przejścia od fundamentów cyfrowego przetwarzania sygnałów, poprzez techniki kompresji danych multimedialnych (sygnału mowy, fonii i wizji) do transmisji informacji i walki z zakłóceniami, kończąc na najnowszej technologii LTE telefonii cyfrowej czwartej generacji. Poruszane zagadnienia zilustrowano prostymi programami, napisanymi w języku Matlab.

Autorami poszczególnych rozdziałów są najlepsi w Polsce, doświadczeni wykładowcy akademiccy oraz zaproszeni specjaliści od wybranych zagadnień. Każdy z nich porusza inny wątek, ale wszystkie z nich układają się w spójną całość.

Pozycja obowiązkowa dla studentów elektroniki, telekomunikacji i teleinformatyki, pracowników nauki i ośrodków badawczo-rozwojowych oraz inżynierów pracujących w przemyśle.

Spis treści:

1. Cydrowe przetwarzanie sygnałów? Jakie to proste!

Część I. Podstawy
2. Podstawy analizy częstotliwościowej i próbkowanie sygnałów
3. Sygnały lodowe i szumy
4. Projektowanie filtrów
5. Syzbkie metodz obliczania DFT i ich zastosowania
6. Zespoły filtrów i transformacje ortogonalne
7. Podstawy filtracji adaptacyjnej
8. Adaptacyjne filtry ortogonalne
9. Przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe
10. Sterowanie dynamiką syganłu
11. Podstawy arytemtyki stałoprzecinkowej

Część II. Multimedia
12. Kodowanie syganłu mowy
13. Estymacja i redukcja zakłóceń w sygnale mowy
14. Automatyczne rozpoznawanie mowy
15. Kompresja sygnałów fonicznych
16. Ocena jakości sygnałów fonicznych
17. Macierze mikrofonowe i głośnikowe
18. Kompresja obrazów
19. Obiektywne pomiary jakości sekwencji wizyjnych

Częśc III. Transmisja
20. Zaawansowane algorytmy analizy częstotliwościowej sygnałów
21. Kodowanie korejcyjne błędów
22. Podstawy transmisji radiowej
23. Podstawy szerokopasmowej transmisji przewodowej
24. Przetwarzanie syganłów w systemach MIMO
25. telefonia cyfrowa LTE 4G


Cyfrowe przetwarzanie sygnałów w telekomunikacji

adobe algorytmy apache asp autocad asembler bsd c++ c# delphi dtp excel flash html java javascript linux matlab mysql office php samba voip uml unix visual studio windows word

Księgarnia Informatyczna  zaprasza.